21 stycznia 2025
Każdy z nas ma moc, by zmieniać świat na lepsze. Wystarczy niewielki gest, by zrobić coś dobrego dla tych, którzy najbardziej tego potrzebują.  Również i w tym roku zapraszamy Cię
07 stycznia 2025
Rok 2024 był dla nas czasem intensywnej pracy, zaangażowania i wspólnych działań na rzecz ograniczania marnowania żywności oraz pomocy najbardziej potrzebującym.  Pragniemy podzielić się z Wami pięcioma najważniejszymi dla nas
16 grudnia 2024
W dniach 29-30 listopada 2024 r. Bank Żywności w Tczewie wraz z zaangażowanym gronem wolontariuszy przeprowadził Świąteczną Zbiórkę Żywności. Wydarzenie to, które odbyło się w licznych lokalizacjach na terenie Tczewa,
16 kwietnia 2021

Obecna pandemiczna przestrzeń, bywa klaustrofobiczna. Zniknęły różne rozpraszacze, drogi ucieczki i dotychczasowe formy rozrywki. Nie wstrzymuj oddechu. Wręcz przeciwnie. Polecamy szukanie sposobów na odnalezienie się tu i teraz - dla Ciebie i osób, które są bliskie Twojemu sercu. Oni być może obecny czas znoszą jeszcze gorzej.

 

Przetrwanie na bezdechu jest dobre na kilka, no może kilkanaście dni. W rezultacie nie pomaga, a prowadzi do frustracji i poczucia „przepływania życia przez palce”. Nie pozwólmy na to.

 

Nasze propozycje, na trudne czasy, to:

 

ROZMOWA (nie mylić z mówieniem)

 

Nasza pierwsza propozycja - zadzwoń do tych znajomych, którzy słabiej niż Ty, znoszą obecną sytuację. Porozmawiaj, wysłuchaj, może razem spróbujcie przypomnieć sytuacje, które wzbudzą Wasz uśmiech i pozwolą spojrzeć łaskawiej na otaczająca nas rzeczywistość. Może odnajdziecie, doraźny nawet, sposób na to z czym dziś trzeba się zmierzyć. Pomyślcie o tym, co Was uspokaja. Zapytajcie bliskich, czego potrzebują.

 

DROBNE PRZYJEMNOŚCI

 

Znamy historię o pomysłowej dziewczynie, która mając pod opieką koleżankę objętą kwarantanną, gotowała specjalnie dla niej zupę i zawoziła pod drzwi. Uważamy, że samo przygotowanie komuś posiłku jest wspaniałym gestem, wyrażającym troskę o drugą osobę. Jednak owa przedsiębiorcza osóbka - będąc osobą bardzo kreatywną, wrażliwą i z poczuciem humoru - dodała do obiadu strawę duchową w postaci rymowanki. Była to zabawna opowieść wierszem o miłości brokułu do fasolki. Ten niecodzienny romans spotkał się z zachwytem i wywołał szczerą radość, zamkniętej na trzy spusty koleżanki. 

 

My, jako Bank Żywności, wiemy najlepiej, że dzielenie się  jedzeniem, mnoży dobroć i przynosi wdzięczność. A na ten dodatkowy bonus zapotrzebowanie jest nieustające.

 

LITERATURA

 

Nasz świat jest przepełniony informacją. Informacją szybką, szokująca i często mroczną. Zostawmy to czasem. I zajrzyjmy do literatury. 

Zamówienie bliskiej osobie książki, z dostawą do domu, może być znakomitym pomysłem, na poprawę jej samopoczucia. Szczególnie jeżeli książka będzie starannie dobrana, uwzględniająca wrażliwość i zainteresowania obdarowanego.

 

Oprócz emocji, wzruszeń a także nadzwyczajnej radości, książki mogą przynieść coś jeszcze. W czasie, kiedy dotyka nas samotność i poczucie izolacji, czytając w pojedynkę, możemy jednak o swoich przeżyciach z lektury porozmawiać z kimś, kto również czytał tę samą książkę. „…powstaje sugestia, że choć oddzielni, uczestniczyliśmy we wspólnej intymnej przygodzie o wciąż zagadkowej treści.”(Ryszard Koziołek)

 

CYFROWE

 

Skorzystaj z telefonu, wideo, sms-a lub e-maila, aby zobaczyć bliskie Ci osoby. W ten sposób możecie porozmawiać, zobaczyć się, uśmiechnąć do siebie i wzajemnie wesprzeć.

Dzielcie się humorem i uśmiechem!

 

Razem docencie radość z tych prostych przyjemności, które, jak się okazuje, mogą dawać nam wielką siłę, szczególnie w tym zaskakująco dziwnym czasie.

 

ANALOGOWE

 

Jeżeli możecie, zabierzcie swojego psa, kota i zapukajcie do drzwi swoich bliskich. Pójdziecie razem na spacer, oddychajcie świeżym powietrzem. Po spacerze warto pokrzepić się rozmową, przy wspólnie przygotowanym posiłku. Niektórzy twierdzą, że wspólny posiłek, to jeden z najlepszych wynalazków ludzkości! My zgadzamy się z nimi w zupełności. 

 

Bowiem, jak wiecie, dzielenie się posiłkiem ma dla nas szczególne znaczenie. Namawiamy zatem - jeżeli w twórczym szale gotowania - zrodzi się nadmiar, obdarujcie nim swoich bliskich lub… dalszych znajomych. 

 

Warto też dojrzeć nieoczywiste strony obecnej pandemicznej sytuacji i zastanowić się nad tym: czego potrzebuję się teraz nauczyć? Co dzisiaj mówi do mnie świat?

 

Odpowiedzi mogą okazać się zaskakujące.

 

A Ty którą z naszych propozycji zabierasz dla siebie? ;-)

5 nietypowych sposobów na to, 
jak pomóc bliskim w trakcie pandemii

Siedziba

 

ul. Kwiatowa 2

83-110 Tczew

 

Korespondencja / magazyn

 

Rukosin 4

83-113 Turze

 

Informacje

 

KRS 0000164712

NIP: 5932379609

REGON: 192924175

Nr konta: Santander 05 1090 2620 0000 0001 4207 6178

Centrala

 

tel. (58) 588 70 06

biuro.tczew@bankizywnosci.pl

 

(Pon. - Pt. 7:00 - 15:00)

 

Koordynacja POPŻ

 

Maria Jankowska

tel. (58) 588 70 06

maria.jankowska@bankizywnosci.pl

 

Dystrybucja POPŻ

 

Justyna Nibus

tel. (58) 588 70 06

justyna.nibus@bankizywnosci.pl

Skontaktuj się z nami

Kontakt do Banku Żywności w Tczewie

Chcę pomagać

Start

Żywność przekazują

 Partnerzy  wspierający

Partnerzy strategiczni

Bank Żywności w Tczewie z siedzibą w Rukosinie 4 (83-113 Turze), NIP: 5932379609, REGON: 366714641, adres e-mail: biuro.tczew@bankizywnosci.pl, tel. kontaktowy: (58) 588 70 06

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

Realizacja: Consulting Adam Plutowski