04 kwietnia 2025
Informujemy, iż rozpoczyna się kolejny etap wsparcia żywnościowego dla osób potrzebujących: Program Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 współfinasowany z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus, który zaplanowany jest na okres luty
26 marca 2025
Życie bywa nieprzewidywalne i każdemu może zdarzyć się trudna sytuacja finansowa. Warto wiedzieć, że istnieje wiele form wsparcia, które mogą pomóc w przetrwaniu kryzysu. W tym artykule przedstawimy konkretne rozwiązania,
26 marca 2025
Prowadzenie kuchni w dużej rodzinie to nie lada wyzwanie – trzeba przygotować sycące, zdrowe i smaczne posiłki, jednocześnie kontrolując budżet. Kluczem do sukcesu jest dobre planowanie, wykorzystywanie sezonowych produktów oraz
11 marca 2022

Dla nas naturalnym odruchem zawsze jest i będzie natychmiastowe wsparcie. Dlatego też pomimo tego, że poniższy artykuł publikujemy dopiero teraz, to niemal od początku kryzysu na Ukrainie zaangażowani jesteśmy w organizację pomocy żywnościowej dla uchodźców.

 

Kierujemy ją do osób, które przybywają do naszego województwa uciekając przed wojną, nie zapominając jednak również o tych, których dostarczaniem żywności wspieramy od lat – pozostających w kryzysie finansowym, polskich rodzinach i seniorach.

 

Obecna sytuacja jest więc dla nas podwójnym wyzwaniem biorąc pod uwagę fakt, że na co dzień pomocą żywnościową wspieraliśmy dotąd blisko 20 tys osób na stałe zamieszkałych w województwie Pomorskim.        

 

Również i Ty możesz włączyć się w koordynowane przez Bank Żywności w Tczewie oraz naszą centralną Federację Polskich Banków Żywności łączoną akcję pomocową!

 

Oto jak możesz pomóc:

 

1. Zbiórka finansowa online na stronie Zbiórka Żywności dla UkrainyZbiórka Żywności (zbiorkazywnosci.pl)

 

Tutaj możesz zakupić wirtualny koszyk z zakupami spożywczymi. Zebrane środki Federacja Polskich Banków Żywności przekazuje konkretnym, lokalnym oddziałom, które zgłaszają zapotrzebowanie na wsparcie uchodźców w swoim regionie. Wykonując tu przelew pomagasz więc również osobom zakwaterowanym obecnie na terenie Tczewa i szeroko zakrojonych okolic.  

 

2. Zbiórki w sklepach sieciowych. Na terenie Tczewa możesz skorzystać m.in. ze zbiórki organizowanej za kasami z sklepie Intermache, który zebrane produkty dostarcza bezpośrednio do naszego magazynu w Rukosinie. Tu żywność jest rozdysponowywana do konkretnych lokalizacji wskazanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie, z którym pozostajemy w stałym kontakcie odnośnie informacji o nowo zakwaterowanych w naszym regionie Ukraińcach.

 

Do szerokiego wsparcia przyłączają się również inne sklepy sieciowe tj. Lidl, Biedronka, Netto oraz Auchan. Żywność zebrana w tych sklepach trafia również do naszego magazynu lub do magazynu Caritasu, z którego także rozprowadzana jest do potrzebujących.

 

3. Zbiórki w innych sklepach.

 

Również mniejsze punkty mogą zorganizować takie zbiórki w swoich lokalizacjach!  Jesteś właścicielem mniejszego sklepu osiedlowego? Napisz do nas na biuro.tczew@bankizywnosci.pl lub zadzwoń na nr tel. (58) 588 70 06.

 

Chętnie poprowadzimy Cię na drodze zorganizowania zbiórki w Twoim sklepie!

 

4. Prywatna pomoc

 

Istnieje również możliwość samodzielnego dokonania zakupów i dostarczenia ich do naszego magazynu w Rukosinie po wcześniejszym uzgodnieniu. Możesz też zorganizować zbiórkę w swoim zakładzie pracy. Jeśli pragniesz pomóc w ten właśnie sposób, to również zapraszamy Cię do kontaktu telefonicznego pod wskazany wyżej numer telefonu.

___

 

W tym ogromny przedsięwzięciu wspierają nas liczni partnerzy – w tym firma kurierska DPD, która zaopatruje nas w kartony (duże ilości) potrzebne w procesie rozdzielania produktów.

 

Wszystkim, którzy pomagają – każdy na swój sposób – serdecznie dziękujemy. Pomimo bólu, z jakim mierzą się przybywające do nas osoby zza wschodniej granicy, wspólnie możemy podzielić się z nimi wytworzonym razem poczuciem wspólnoty.

Formy pomocy żywnościowej dla uchodźców w naszym regionie

Siedziba

 

ul. Kwiatowa 2

83-110 Tczew

 

Korespondencja / magazyn

 

Rukosin 4

83-113 Turze

 

Informacje

 

KRS 0000164712

NIP: 5932379609

REGON: 192924175

Nr konta: Santander 05 1090 2620 0000 0001 4207 6178

Centrala

 

tel. (58) 588 70 06

biuro.tczew@bankizywnosci.pl

 

(Pon. - Pt. 7:00 - 15:00)

 

Koordynacja FEPŻ

 

Maria Jankowska

tel. (58) 588 70 06

maria.jankowska@bankizywnosci.pl

 

Dystrybucja FEPŻ

 

Justyna Nibus

tel. (58) 588 70 06

justyna.nibus@bankizywnosci.pl

Skontaktuj się z nami

Kontakt do Banku Żywności w Tczewie

Chcę pomagać

Start

Żywność przekazują

 Partnerzy  wspierający

Partnerzy strategiczni

Bank Żywności w Tczewie z siedzibą w Rukosinie 4 (83-113 Turze), NIP: 5932379609, REGON: 366714641, adres e-mail: biuro.tczew@bankizywnosci.pl, tel. kontaktowy: (58) 588 70 06

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie treści oraz zdjęć zabronione.

Obowiązek informacyjny przed wyrażeniem zgód na przetwarzanie danych (zobacz)

 

Realizacja: Consulting Adam Plutowski